Kubuś Puchatek i przyjaciele

Witraże w formie kreatywnych zestawów edukacyjnych dla dzieci

Główną kategorią materiałów oraz narzędzi do tworzenia szklanych witraży są rzecz jasna profesjonalne zestawy artystyczne. Część rzemieślników samodzielnie łączy poszczególne elementy, stawiając na niepowtarzalną, indywidualną formę. Jednak na rynku można też znaleźć propozycje edukacyjne dla dzieci, dostosowane do umiejętności początkujących i zaawansowanych miłośników zdobień. Pierwsza grupa obejmuje roczniki wczesnoszkolne, które ze względów bezpieczeństwa nie mogą mieć kontaktu ze szkłem oraz ostrymi narzędziami. W to miejsce poznają samą metodę łączenia elementów, wykorzystując do niej inne surowce. Co ciekawe, komplety akcesoriów można dostać już dla dzieci od lat 3. Są to gotowe wzorce, które po prostu należy pokolorować. Młodzież starszych klas albo ze szkół średnich może już pracować podczas zajęć technicznych na profesjonalnych zestawach.

Z jakich materiałów powstają dziecięce zestawy do tworzenia witraży?

Oczywiste względy decydują o tym, że najmłodsi artyści nie mogą mieć kontaktu z surowcami, które stanowią potencjalne zagrożenie. W ich miejsce trzeba znaleźć bezpieczniejsze zamienniki, pozwalające na pełne uwolnienie wyobraźni oraz kreatywności twórczej. Takimi materiałami w zestawie do witrażu są na przykład: papier, nożyczki, elastyczne tworzywa, farby, mazaki i podstawki. Niezależnie od tych części aktywność artystyczna najmłodszych powinna być nadzorowana przez rodzica lub nauczyciela. Chodzi o to, by w przypadku pytań albo wątpliwości, osoba dorosła mogła wesprzeć poradą. Znalezienie alternatywy dla: szkła, noży czy szlifierek zależy tak naprawdę od pomysłowości. W dziecięcym zestawie może znaleźć się także kolorowa plastelina, którą następnie uczniowie wypełnią rozrysowany projekt witrażu. Warunkiem jest tylko dostępność wielu barw.

Dlaczego warto kupić zestaw do tworzenia witraży dla dzieci?

Argumentów przemawiających za wyborem prezentowanego produktu jest dość dużo. Po pierwsze, dziecko znajdzie inspirujące zajęcie, które może ujawnić pasję lub talent. Po drugie, rozwinie własne umiejętności manualne związane z: cięciem, barwieniem, łączeniem elementów i inną obróbką materiałów. Po trzecie, nauczy się dopasowywać kolory do własnych koncepcji artystycznych. I wreszcie, może okazać się, że właśnie znalazło sposób na wszechobecną nudę w domu. Z punktu widzenia rodzica zaletą uzasadniającą zakup jest naprawdę atrakcyjna cena. Proste, lecz wciągające zestawy dla dzieci można dostać już od 20 zł. Nie jest to więc wydatek jakkolwiek obciążający wspólny budżet. Praca nad takimi witrażami może też przynieść najmłodszym stabilność emocjonalną. Zredukuje: pobudzenie, napięcie i ogólny stres.

Odpowiedz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Sprawdź również

Tworzenie witraży jako forma terapii osób z niepełnosprawnością intelektualną

Niezależnie od wieku lub poziomu zaawansowania umiejętności uczestników takich warsztatów, tworzenie witraży wpływa tylko pozytywnie ...