Po legionowskim spotkaniu z witrażem i mozaiką

W dniach od 10 do 12 czerwca 2016 r. przyjaciele easy-Art spotkali się po raz kolejny w Legionowie. Ponownie przystanią dla nas była szkoła przy ul. Jagiellońskiej 69 a spotkanie odbyło się pod patronatem Fundacji Promień Słońca.

Plan trzydniowego spotkania był szeroki i zrealizowaliśmy go w całości.

Pracowaliśmy w dwóch grupach. Pierwsza zajmowała się wykonaniem mozaiki z prezentacją Chrystusa ze sceny „Ostatniej wieczerzy”.  Drugi zespół podjął się zadania skończenia i montażu witraża „Kubuś Puchatek i przyjaciele”. Witraż był wykonywany od października ubr. na cotygodniowych zajęciach z uczniami szkoły.

Trzydziestogodzinne spotkanie jak zawsze było przepojone entuzjazmem i twórczą atmosferą.

Uczestnicy wysłuchali dwóch interesujących wykładów. Pierwszy poświęcony był wycieczce z cyklu Szlakiem Mistrzów Witraży do Wrocławia, która odbyła się w 2013 roku. Drugi wykład przybliżył zagadnienia prowadzenia firmy – pracowni artystycznej.

W niedzielę o 18.00 uczestnicy legionowskiego spotkania rozstali się z nadzieją na kolejną możliwość wymiany myśli i doświadczeń.

Odpowiedz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Sprawdź również

Kraków miasto witraży. Wystawa plenerowa z okazji 120-lecia Pracowni i Muzeum Witrażu.

18 sierpnia o godzinie 19:00 Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski uroczyście otworzy plenerową wystawę “Kraków miasto witraży” ...