W japońskim Parku Narodowym Fuji-Hakone-Izu, znajduje się skansen Hakone – niezwykłe muzeum będące połączeniem nowoczesnej sztuki i natury. W budynkach zebrano cenne dzieła najwybitniejszych artystów, jak Renoir, Brancusi czy Picasso. Jednak największe wrażenie robi teren zewnętrzy, będący osobliwym ogrodem pełnym ciekawych rzeźb i innych atrakcji. Jest to niesamowite muzeum na wolnym powietrzu, w którym swoje miejsce znalazło ponad sto dzieł sztuki współczesnej. Tutaj sztuka prowadzi dialog z naturą. Wśród eksponatów na uwagę zasługują rzeźby Henry’ego Moora, który tworzył dzieła o organicznych kształtach i uważał otaczające je powietrze za istotny element całej kompozycji. Wyróżnia się również Symphonic Sculpture – niesamowita rzeźba będąca zarazem wieżą widokową, która została zbudowana z witraży.
Powstała w 1975 roku wieża, została zaprojektowana przez wybitnego francuskiego witrażystę Gabriella Loire z inicjatywy twórcy muzeum, Shikanai Nobutaka. Z zewnątrz wieża prezentuje się dość zwyczajnie, jednak po wejściu do środka zachwyca ferią kolorowych barw. Całkowita powierzchnia ścian budowli wynosi 336 m² i zbudowana jest ze stali i witraży. Całość przypomina misterną, wielobarwna mozaikę lub drogocenny klejnot o nasyconych barwach i niezwykłym blasku. Czerwone, błękitne, żółte i pomarańczowe szkiełka w słoneczny dzień wypełniają wnętrze wieży niesamowitym blaskiem. Na górę prowadzą metalowe, spiralne schody. Budowla ma kilka pięter i wznosi się na wysokość 18 metrów. Na samej górze znajduje się odkryty taras widokowy, z którego rozciąga się przepiękna panorama na odległe góry.
Twórca tej niesamowitej wieży, Gabrielle Loire, znany jest ze swoich wybitnych prac witrażowych na całym świecie. Znany był z niezwykłej techniki wykorzystującej tzw. dalle de verre – szkło wyróżniające się większą odpornością niż to używane w średniowiecznych witrażach. W swojej twórczości po mistrzowsku łączył tradycję z nowoczesnością, a jego dzieła mają często impresjonistyczny wyraz. Loire często powtarzał, że pokój daje radość, a za kolor symbolizujący pokój uważał błękit, który chętnie stosował w swoich realizacjach. Artysta założył swoją własną pracownię w Chartres – mieście z tradycjami, słynącym z witraży. Studio Loire’a znane jest na całym świecie i działa po dziś dzień jako rodzinny biznes przekazywany z pokolenia na pokolenie. Pracujący w nim artyści wciąż realizują niesamowite, barwne witraże zgodnie z założeniami jego twórcy.