W zbiorach Brooklyn Museum znajduje się niezwykły, dekoracyjny witraż, zatytułowany Religia na tronie. Dzieło to pochodzi z początku XX wieku. Zostało ono zamówione przez rząd Stanów Zjednoczonych, jako ozdoba amerykańskiego pawilonu na wystawie światowej w Paryżu w 1900 roku. Witraż powstał w pracowni J.& R. Lamb, amerykańskiej firmy tworzącej sztukę dekoracyjną, która zajmowała się produkcją witraży jeszcze przez Louisem Tiffany’m czy Frederickiem Wilsonem.
J.& R. Lamb zostało założone w 1857 roku w Greenwich Village w Nowym Yorku, przez dwóch braci, Roberta i Josepha Lamb. Początkowo warsztat zajmował się również mozaikami, malowidłami ściennymi, pomnikami oraz wszelkimi pracami dekoracyjnymi dla kościołów, instytucji państwowych, akademickich i zleceniodawców prywatnych. Firma braci Lamb uznawana jest za najstarsze, amerykańskie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją witraży. Ich okno zaprezentowane na wystawie światowej w 1900, było jednym z czterech dzieł reprezentujących amerykańskie osiągnięcia w dziedzinie sztuki witrażowej. Projektantem okna był Frederick Stymetz Lamb, trzeci z synów Josepha. Witraż został nagrodzony dwoma medalami – za projekt oraz za wykonanie.
Religia reprezentowana jest przez kobiecą postać w białej, bogato drapowanej szacie. Patrzy ona na wprost widza, a w lewej ręce trzyma księgę. Religia siedzi na centralnie przedstawionym, bogato zdobionym tronie o gotyckich formach, który ustawiony został na marmurowej posadzce. Po obu jej stronach stoją dwaj archaniołowie – ubrany w zbroję Michał trzymający w dłoniach miecz oraz Gabriel w bogatych szatach z lilią w dłoni. Ich okazałe skrzydła wypełniają znaczną część przedstawienia. Aniołowie uosabiają Bojownika Kościoła i Triumfatora Kościoła, o czym informują nas napisy umieszczone na banderolach nad ich głowami. Niebiesko-zielone tło o roślinnych motywach, które jest widoczne w górnej części kompozycji, wyobraża Drzewo Życia. Na dole okna umieszczono inskrypcję w języku francuskim, będącą cytatem z Księgi Objawienia: „Wysłałem moich aniołów, aby złożyli świadectwo.”
Niezwykle żywe i głębokie, ale zarazem subtelne i wysmakowane kolory są efektem zastosowania unikalnej metody Lamb’a polegającej na połączeniu dwóch warstw różnego rodzaju szkła. Nakładające się na siebie kolory z dwóch szklanych płyt dają niesamowity, realistyczny efekt, zapewniający bogate, głębokie barwy. Doskonale dopracowane, liczne szczegóły kompozycji oraz misterny rysunek sprawiają, że całość prezentuje się niezwykle bogato, a zarazem elegancko.