Wśród licznych firm zajmujących się produkcją witraży na przełomie XIX i XX wieku spore znaczenie odegrała spółka braci Bacon, których okna wyróżniały się bogatym stylem i wysoką jakością. Historia tego londyńskiego przedsiębiorstwa zaczęła się w latach 80. XIX wieku i trwała do czasów II wojny światowej.
Bliźniacy Percy Charles oraz Charles Percy Bacon urodzili się w 1860 roku w Ipswich. Percy Charles, malarz i rzeźbiarz już w wieku dwudziestu lat przedstawiał siebie jako projektanta witraży. Na początku lat 80. XIX wieku założył firmę na Charlotte Street. W 1892 roku dołączył do niej jego bliźniak Charles Percy oraz jeszcze jeden brat. Przedsiębiorstwo przeniosło się na Newman Street. Spółka przyjęła nazwę Percy Bacon Brothers, a jako sygnatury używali trzech pszczół, które można dostrzec na niektórych pracach pochodzących z ich warsztatu. Wśród projektantów Percy Bacon Brothers znaleźli się tacy artyści jak George Fellowes Prynne oraz jego brat Edward Alfred Fellowes Prynne.
Po I wojnie światowej firma otrzymywała wiele zamówień na okna pamięci. Witraże w tego okresu często przedstawiają heroicznych bohaterów, Michała Archanioła czy św. Jerzego.
Witraże Baconów zdobią budynki sakralne w całej Wielkiej Brytanii, a także poza jej granicami, np. w Kanadzie (rozeta w kościele Chrystusa w Victoria), Stanach Zjednoczonych (okna w Kaplicy Krzyża w Północnej Karolinie) czy w Australii (witraże w kościele św. Jakuba w Sydney).
Do najbardziej znanych realizacji tej firmy można zaliczyć witraże wykonane dla kościoła św. Jana Chrzciciela na Holland Road w Londynie, wśród których wyróżnia się Wielkie Zachodnie Okno oraz wizerunki proroków, anioły i Madonna z Dzieciątkiem. Ciekawym przykładem jest też przedstawienie Jezusa uciszającego fale oraz Wesele w Kanie ukazane na witrażu w kościele św. Piotra w Staines.
Witraże wyprodukowane przez Percy Bacon Brothers wyróżniają się ozdobnym stylem, nawiązującym do XV-wiecznych okien. Najczęściej przedstawiają postaci historyczne związane z kościołem oraz sceny biblijne. Częstym elementem są architektoniczne obramienia naśladujące formy późnego gotyku lub wczesnego renesansu północnego. Przedstawiane na witrażach postacie zazwyczaj ubrane są w ciężkie, bogato zdobione szaty, często obszyte perłami. Wielokrotnie powtarzanym elementem jest także umieszczany w dolnej części kompozycji zwój z napisami, podtrzymywany przez anioły.
Firma braci Baconów działa do późnych lat 30. XX wieku, jednak po wybuchu II wojny światowej fabryka została oddana do celów wojennych.