„Rozświetlić Kryzys!” – design światła w Polsce

Barwy-szkla-2012-Rozswietlic-kryzysod 24.01.2012Barwy-szkla-2012-Rozswietlic-kryzys-2
do 31.03.2012
Galeria BB
Kraków
Garbarska 24, Rynek Główny 1/3

Daria BurlińskaCablePowerEMANDESJoanna Figniak, Pani JurekKafti, Anna KłóskoOlga ŁaniewskaJeremi NagrabeckiKatarzyna Okińczyc, Alicja PanasiewiczPiotr Paszkiewicz, Puff -BuffMichał Radziemski, Razy2Tomasz Andrzej RudkiewiczTomek RygalikPrzemysław StopaTabanda.

Wystawa zorganizowana przez Fundację „Fly with Art” oraz Galerię BB.Barwy-szkla-2012-Rozswietlic-kryzys-3

Polski design jest jak sofa „Blow” Agaty Kulik – nadmuchany! Jest już obecny w mediach, na licznych festiwalach i targach designu. Ale nie ma go w polskich domach!
Coraz większe środki przeznaczane są na kształcenie projektantów. Kolejne uczelnie i uniwersytety uruchamiają wydziały designu. Brak natomiast mądrego           i długofalowego programu edukacji polskiego społeczeństwa w kierunku poznawania   i rozumienia znaczenia dobrego wzornictwa w naszym codziennym życiu.
Mamy w Polsce zdolnych, ambitnych, utalentowanych i pracowitych projektantów. Zbyt mało mamy jednak odbiorców ich projektów i produktów.
Największa jak dotychczas w Polsce prezentacja designu światła.
Strach przed kryzysem towarzyszy nam przez ostatnie trzy lata. Media informują, że w tym roku skutki kryzysu odczują także Polacy. A więc Rozświetlmy Kryzys!

Waty, lumeny, kandele… Światło na naszą depresję i ponure nastroje. Praktyczne i niepraktyczne, intrygujące i zachwycające… Zaprojektowane, żeby świecić, oświecać  i podziwiać.

 

Odpowiedz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Sprawdź również

Bez reszty

Augustyn Baran Kwiecień to najmniej przyjemny miesiąc. W roku i życiu każdego z nas. Być ...