Drodzy czytelnicy… 1/2016

Rok 2016 rozpoczął się całą serią miłych zaskoczeń i obiecujących zapowiedzi.

Wystawa „Cenne czy niechciane? Witraże kościołów województwa lubelskiego” przeniosła się z Lublina i trafiła w gościnne progi Muzeum Regionalnego w Łukowie.

Po ponad trzech latach pracy grupa pasjonatów sztuki witrażu easy-Art zakończyło prace nad „Sekretnym projektem”. Ta tajemnicza nazwa, to Droga Krzyżowa wg śmiałych projektów Dawida Zborowskiego a wykonaniu jego przyjaciół. Finałem tego przedsięwzięcia jest wystawa w Muzeum Archidiecezjalnym w Poznaniu.

Niewątpliwą radość sprawia nam zainteresowanie serwisem barwyszkla.pl. Każdego tygodnia wzrasta liczba naszych czytelników oraz abonentów newsletter’a. Piszecie także do redakcji ciepłe słowa, za które dziękujemy.

Nowa formuła czasopisma jest na tyle praktyczna w zarządzaniu, że w bieżącym roku wracamy do wersji dwumiesięcznika. Oznacza to, że zamykając numer co dwa miesiące, będziemy się cieszyli 6 wydaniami.

Najnowsza edycja Braw Szkła poza ww. wystawami zaprasza do interesujących wspomnień z wycieczek „Szlakiem Mistrzów Witraży„.  Poza tym postanowiliśmy zwiedzać świat. Nasze poszukiwania skupiają się próbie znalezienia odpowiedzi na pytanie czy i jak duże są różnice w postrzeganiu witraży pod różnymi szerokościami geograficznymi.

Zapraszam do lektury

Andrzej Bochacz

 

Odpowiedz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Sprawdź również

Kraków miasto witraży. Wystawa plenerowa z okazji 120-lecia Pracowni i Muzeum Witrażu.

18 sierpnia o godzinie 19:00 Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski uroczyście otworzy plenerową wystawę “Kraków miasto witraży” ...