Podziękowania – Droga Krzyżowa – kościół p.w. Matki Bożej Fatimskiej w Legionowie

Podziękowania

Pomysł wykonania witrażowej Drogi Krzyżowej rzeczywiście przyszedł do mnie we śnie kilka lat temu. Przeznaczenie doprowadziło mnie do parafii w Legionowie, gdzie dane mi było zmienić marzenie w rzeczywistość. Realizacja zajęła 16 miesięcy, a rezultat jest co najmniej zadowalający

Serdeczne Bóg zapłać oraz gorące podziękowania składam Księdzu Proboszczowi Tomaszowi Chciałowskiemu za to, że obdarzył mnie zaufaniem i pozwolił na realizację tego śmiałego projektu.

Ksiądz Tomasz służył mi cennymi radami, cierpliwością, modlitwą i ciepłym słowem.

Jestem bardzo wdzięczny Parafianom, którzy przyjęli serdecznie moje działania w Ich świątyni. Wielokrotnie spotykałem się z wyrazami zadowolenia a przypadkowe szczere rozmowy upewniły mnie w celowości pracy nad witrażami.

Dziękuję Prezydentowi miasta Legionowo Romanowi Smogorzewskiemu. To za jego sprawą dane mi było poznać Osobę wielkiego serca, społecznika – Księdza Tomasza.

Droga Krzyżowa nie powstałaby bez wsparcia moich przyjaciół.

Tomasz Strojny wspierał mnie i pomagał przy najtrudniejszych zadaniach z nakładaniem malatury. Jego wiedza i doświadczenie spowodowały, że Droga Krzyżowa jest ujmująco piękna.

Krzysztof Owsiany wspierał mnie podczas montażu kolejnych stacji w kościele, co było szczególnie wymagające z uwagi na wspaniały wystrój świątyni.

easy-Art – przyjaciele, pasjonaci i hobbyści, z którymi dyskutowałem nad swoimi planami i projektami.

Stowarzyszenie Miłośników Witraży Ars Vitrea Polona – przyjaciele, naukowcy, witrażyści, którzy są dla mnie wielkim oparciem merytorycznym i duchowym.

Andrzej Bochacz

20 grudnia 2015 roku

Droga Krzyżowa Stacja I

Odpowiedz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Sprawdź również

Kraków miasto witraży. Wystawa plenerowa z okazji 120-lecia Pracowni i Muzeum Witrażu.

18 sierpnia o godzinie 19:00 Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski uroczyście otworzy plenerową wystawę “Kraków miasto witraży” ...